Arhitektūras risinājumi
Liepājas teātris atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā, kurā izvietojas virkne kultūras un atpūtas objekti. Piekļaujoties vecajai ostmalai, koncertzāle “Liepājas dzintars”, Liepājas Svētās tīsvienības baznīca, Liepājas teātris, Rožu laukums, RTU Liepājas akadēmija veido pilsētas iedzīvotājiem un viesiem aizraujošu kultūras loku. Jaunā Liepājas teātra piebūvi paredzēts izvietot skvērā pie Teātra ielas, starp vēturisko Liepājas teātra ēku, Svētās trīsvienības baznīcu un divstāvīgu ēku Teātra un Lielās ielas stūrī. Projekta priekšlikumā, starp jauno piebūvi un vēsturisko teātra ēku ir izveidots jauns un reprezentatīvs priekšlaukums, kas, kopā ar piebūvē izvietoto kafejnīcu, kalpotu kā jauna pieturvieta vēsturiskā centra kūltūrlokā.
Tuvākās apkārtnes apjomu dominante ir 55 metrus augstā Svētās trīsvienības katedrāle (kas izvietojas Lielās un Baznīcas ielu stūrī), bet Teātra ielas augtsākā ēka ir piecstāvīgā Liepājas teātra ēka. Pārējās šīs ielas ēkas ir 2 līdz 2,5 stāvus augstas. Jaunās piebūves apjoms ielas frontē ir veidots divu stāvu augstumā, ar mērķi, to organiski iekļaut kvartāla apkārtnes apbūvē, saglabājot katedrāles un teātra ēkas dominanci, izceļot tās uz apkārtnes fona.
Jaunās piebūves arhitektūra veidota vieglos un gaišos materiālos, ar to būvapjomā ienesot gaisīgumu, kas raksturīgs paviljona tipa arhitektūrai, nemēģinot konkurēt, bet izcelt apkārtējo vēsturisko apbūvi. Jumtu ainavā apjomu uzirdina Black Box zāles un administrācijas bloka izbūves trešā stāva līmenī. Jaunā piebūve veidota pēc iespējas atkāpjoties no vēsturiskās ēkas, kuru ir būtiski saglabāt skatam no baznīcas torņa un putna lidojuma.
Veidojot jaunos pieslēgumus pie vēsturiskās teātra ēkas, tiek saglabāta vēsturiskā apjoma un silueta uztvere visos galvenajos skatos no publiskās ārtelpas. Ēkas centrālais kodols – Black Box skatītāju zāle, apzināti attālināta no esošās teātra vēsturiskās ēkas, lai šie būvapjomi nekonkurētu savā starpā, bet izveidotu harmonisku savstarpēju saspēli.
Built with Berta.me
©